نظر ۶۳ درصد از آمریکایی‌ها درباره رفتار ترامپ منفی است


آفتاب‌‌نیوز :

به نوشته روزنامه واشنگتن‌ پست، حدود نیمی از مردم آمریکا در نظرسنجی اِی‌بی‌سی نیوز-ایپسوس اعلام کردند اطلاع یافتن از اقدامات دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری این کشور، آن‌ها را “اصلا” متعجب نکرده است. ۳۲ درصد دیگر از شرکت‌کنندگان نیز “عدم تعجب” خود را ابراز داشته‌اند.

نتایج این نظرسنجی که روزهای جمعه و شنبه در آمریکا برگزار شد، حاکی از آن است که ۶۳ درصد از بزرگسالان شرکت‌کننده در آن، درخواست ترامپ از همتای اوکراینی‌اش جهت تحقیق درخصوص پسر جو بایدن (رقیب احتمالی ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا) را “مشکلی جدی” تلقی می‌کنند.

درخواست مذکور ترامپ از رئیس‌جمهوری اوکراین در یک مکالمه تلفنی در ماه ژوئیه، موجب طرح شکایت افشاگری علیه او شد و دموکرات‌های آمریکا را بر آن داشت که استیضاح او را دستور کار خود قرار دهند.

در این نظرسنجی، نظر مردم درخصوص استیضاح یا عدم استیضاح ترامپ مورد پرسش قرار نگرفت. نتایج بسیاری از نظرسنجی‌های منتشر شده در هفته گذشته، نشان از افزایش حمایت مردم آمریکا از استیضاح رئیس‌جمهوری این کشور داشت.

در نظرسنجی تازه پایگاه خبری پی‌بی‌اِس، ۴۹ درصد از شرکت‌کنندگان با استیضاح ترامپ موافق بودند و ۴۶ درصد دیگر عدم استیضاح او را ترجیح می‌دادند.

دموکرات‌ها مجلس نمایندگان آمریکا باور دارند با ادامه تحقیقات درخصوص تعاملات ترامپ با روسیه و اوکراین، درصد بیشتری از مردم به صف موافقان استیضاح ترامپ خواهند پیوست. با وجود اینکه موضوع ارتباط ترامپ با مقامات اوکراین در صدر اخبار رسانه‌ها قرار دارد، تنها یک چهارم از بزرگسالان آمریکایی آن را “بسیار از نزدیک” دنبال می‌کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *